ADVERTISING
Δευτέρα 19-02-18
Οι ισχυροί του Instagram από το χώρο της μόδας - Tα μοντέλα και οι σχεδιαστές με τους περισσότερους followers

13 Ιανουαρίου 2018 - 09:02

Οι ισχυροί του Instagram από το χώρο της μόδας - Tα μοντέλα και οι σχεδιαστές με τους περισσότερους followers

Μετά την λίστα του Forbes με τα πιο ακριβοπληρωμένα μοντέλα στη βιομηχανία, κυκλοφόρησε και μια νέα έκθεση που καταγράφει τα brands και τα μοντέλα με τις καλύτερες επιδόσεις στο Instagram.

Η Κendall Jenner, το μοντέλο με τις υψηλότερες απολαβές για το 2017, βρίσκεται επίσης στην κορυφή της λίστας μοντέλων με τους περισσότερους followers και έχει την πιο αγαπημένη φωτογραφία Instagram.

Mαζί με την Jenner είναι η Gisele Bündchen και οι Hadids, μοντέλα τα οποία εμφανίζονται και στη λίστα της περασμένης εβδομάδας. Στη λίστα των μοντέλων με τους πιο αφοσιωμένους οπαδούς, υπάρχει μια ποικιλομορφία με την Mayowa Nicholas, την Yasmin Wijnaldum και την Selena Forrest.

Όταν πρόκειται για brands, η Chanel καταλαμβάνει την πρώτη θέση με 25 εκατομμύρια followers ενώ ακολουθεί ο οίκος Louis Vuitton με 19,9 εκατομμύρια και ο Gucci με 18,9 εκατομμύρια.

Όμως οι περισσότερες αναφορές, ετικέτες, λεζάντες και σχόλια συγκεντρώθηκαν για τον οίκο Dior ενώ παραδόξως ο Gucci απέτυχε να εισέλθει στη δεκάδα

Η πιο αγαπημένη φωτογραφία μοντέλου - Kendall Jenner (@kendalljenner)

 

🍕🍕🍕

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Η πιο αγαπημένη φωτογραφία σχεδιαστή - Βικτόρια Μπέκαμ (@victoriabeckham):

 

 

Happy birthday @davidbeckham we all love u so much x #specialday! X VB 🎂

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on

 

 

Τα 10 μοντέλα με τους περισσότερους followers:

1. Kendall Jenner (@kendalljenner) 83,7M + followers

2. Cara Delevingne (@caradelevingne) 40.7M + followers

3. Gigi Hadid (@gigihadid) 36.7M + followers

4. Bella Hadid (@bellahadid) 15.6M + followers.

5. Emily Ratajkowski (@emrata) 15.6M + followers

6. Chrissy Teigen (@ chrissyteigen) 15Μ + followers

7. Gisele Bündchen (@gisele) 13.5M + followers

8. Η Miranda Kerr (@mirandakerr) 11.5M + followers

9. Candice Swanepoel (@angelcandices) 11.5M + followers

10. Adriana Lima (@adrianalima) 11.2M+ followers

Οι 10 κορυφαίοι σχεδιαστές

1. Chanel (@chanelofficial) 25M followers

2. Louis Vuitton (@louisvuitton) 19.9M + followers

3. Gucci (@ gucci) 18.9M + followers

4. Victoria Beckham (@victoriabeckham) 17.7M + followers

5. Dior (@ dior) 17.7M + followers

6. Dolce και Gabbana (@dolcegabbana) 15Μ + followers

7. Prada (@prada) 13.9M + followers

8. Michael Kors (@michaelkors) 10.7M + followers

9. Calvin Klein (@calvinklein) 10.6M + followers

10. Versace (@versace_official) 10.5M + followers

Top 10 μοντέλα που κέρδισαν τους περισσότερους followers στο Instagram το 2017

1. Kendall Jenner (@kendalljenner): 12,7 εκατομμύρια followers

2. Gigi Hadid (@gigihadid): 8,6 εκατομμύρια followers

3. Bella Hadid (@bellahadid): 6.1 εκατομμύρια followers

4. Chrissy Teigen (@chrissyteigen): 5,3 εκατομμύρια followers

5. Emily Ratajkowski (@emrata): 5,1 εκατομμύρια followers

6. Cara Delevingne (@caradelevingne): 4,1 εκατομμύρια followers

7. Taylor Hill (@taylor_hill): 2,6 εκατομμύρια followers

8. Ashley Graham (@ theashleygraham): 2,5 εκατομμύρια followers

9. Gisele Bündchen (@gisele): 2,4 εκατομμύρια followers

10. Barbara Palvin (@ realbarbarapalvin): 2,2 εκατομμύρια followers

Top 10 σχεδιαστές που κέρδισαν τους περισσότερους followers στο Instagram το 2017

1. Chanel (@chanelofficial): 7,4 εκατομμύρια followers

2. Gucci (@ gucci): 6,3 εκατομμύρια followers

3. Louis Vuitton (@louisvuitton): 5,3 εκατομμύρια followers

4. Supreme(@supremeny): 4,6 εκατομμύρια

5. Dior (@ dior): 4,3 εκατομμύρια οπαδούς followers

6. Victoria Beckham (@victoriabeckham): 4,1 εκατομμύρια followers

7. Dolce και Gabbana (@dolcegabbana): 3,1 εκατομμύρια followers

8. Prada (@prada): 3 εκατομμύρια followers

9. Calvin Klein (@calvinklein): 2,6 εκατομμύρια followers

10. Versace (@versace_official): 2,4 εκατομμύρια followers

Tα πιο συζητημένα μοντέλα:

1. Kendall Jenner (@kendalljenner)

2. Gigi Hadid (@gigihadid)

3. Gisele Bündchen (@gisele)

4. Bella Hadid (@bellahadid)

5. Cara Delevingne (@caradelevingne)

6. Hailey Baldwin (@haileybaldwin)

7. Adriana Lima (@adrianalima)

8. Barbara Palvin (@realbarbarapalvin)

9. Josephine Skriver (@josephineskriver)

10. Emily Ratajkowski (@emrata)

Oι πιο συζητημένοι σχεδιαστές:

1. Dior (@dior)

2. Hermes (@hermes)

3. Louis Vuitton (@louisvuitton)

4. Saint Laurent (@ysl)

5. Topshop (@topshop)

6. Balenciaga (@balenciaga)

7. Burberry (@burberry)

8. Balmain (@balmain)

9. Chloe (@chloe)

10. Ralph Lauren (@ralphlauren)

 

lifo.gr

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ
Ό,τι νεότερο!
 
ADVERTISING
Τα πιο διαβασμένα
ADVERTISING
ADVERTISING